Ostudele alates 50 € on transport Eesti pakiautomaatidesse tasuta. Loe lähemalt siit!


Käekellade Veekindlus

Inimestele jääb tihti arusaamatuks, mida erinevad veekindluse tähised käekellade peal tegelikult tähendavad. Kui kellal on veekindluse tähisena 50M (meetrit) / 5ATM (atmosfrääri) / 5BAR (baari), siis see ei tähenda, et selle kellaga saaks sukelduda 50ne meetri sügavusele. Miks siis ikkagi kirjutatakse kella peale 50M? See tähistab kella vastupidavust staatilisele rõhule 50M sügavusel ja seda labori tingimustes. Kui nüüd kella vees liigutada, siis ületatakse see staatiline rõhk väga kergelt isegi madalas vees. Kõkkuvõtvalt võib siis öelda, et kui kella peal on märgitud veekindlus meetrites, siis see ei tähenda, et antud käekellaga saab päris elus nii sügavale vette minna. Näiteks veekindluse astmega 50M ei tohiks kindlasti vees väga sügavale minna ja samuti mitte väga pikaajaliselt vee all viibida. Enamus juhtudel peaks kannatama kerget ujumist, aga kindluse mõttes tasuks ujumise jaoks juba vaadata käekella, millel on veekindlus 100M.

Siin on üldised selgitused erinevatele veekindluse tasemetele:

30M / 3ATM    Pritsmekindel ja veekindel väikeses koguses veega kokkupuutel
50M / 5ATM    Võimaldab vee alla panemist ja ka kerget ujumist, aga ei garanteeri veekindlust vettehüpetel.
100M / 10ATM  Sobib ujumiseks ja snorgeldamiseks.
200M / 20ATM  Sobib sukeldumiseks, aga mitte süvameres.

Kui kella peal on kirjas veekindel / waterproof, siis see tagab ainult pritsmekindluse – kerged pritsmed ja vihm, kuid ei tohi vette panna.

Allolev tabel annab lihtsa ülevaate enamlevinud kasutuskohtadest erineva veekindlustasemega käekelladele:


See leht on loodud üldiste veekindluse mõistete seletamiseks ja ei garanteeri ühegi käekella vastupidavust loetletud tingimustele.


Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.